wtorek, 27 maja 2014

Akcja 100 książek: Wprowadzenie

Lubię czytać. Lubię czytać różne rzeczy - gazety, składy, newsy i przede wszystkim książki. Czytam od małego dziecka, czytam bajki, baśnie, kryminały, thrillery, komedie, romanse, literaturę współczesną, klasykę i inne rodzaje. W tym roku postawiłam sobie za cel 50 książek. Aktualnie wydaje mi się to mało, bo na koncie mam już 45. Dlatego uczestniczę sobie w akcji 100 książek na rok. Jest to dla mnie forma też statystyk, widzę co czytam, po co sięgam chętniej, lubię jak liczby się zwiększają.

Ostatnio częściej sięgam po literaturę faktu, po książki historyczne, współczesne - mniej po powieści. Często trafiam na koszmarki, na czytelnicze nieporozumienie, ale zdarzają się też książki, które pochłaniam w jeden dzień. I chciałabym się z Wami podzielić swoimi przemyśleniami na temat przeczytanych książek, zarówno tych złych jak i tych dobrych. Pojawią się tutaj książki, które wywołały uśmiech, złość, zniesmaczenie, zniechęcenie bądź łzy, które dają czas na przemyślenia, i które wywołują w czytelnikach tylko politowanie. Które rozumiem i których fenomenu nie rozumiem. Które sprawiają, że pragnę być gdzieś indziej i dzięki którym doceniam to co mam.

Nie chcę tutaj pisać recenzji, nie o tym będą wpisy - recenzję można znaleźć gdzie indziej. Chcę tylko przybliżyć Wam daną pozycję. Może któraś z Was podzieli te same uczucia? Może wywołamy dyskusję zgoła inną?
Nie wiem, czy będą to regularne wpisy, wiem że jest kilka pozycji, które są warte prezentacji na blogu z takiego bądź innego względu. Jednak chciałabym poznać Wasze zdanie, czy jesteście zainteresowane?

Na początek chciałabym zaprezentować te pozycje:
"Elizabeth i Katarina" M.Fredriksson
"Co finowie mają w głowie" W. Eilenberger
"Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście" zbiorowa.
"Kobieta w klatce" J. Adler-Olsen
"Trupia farma." B. Bass, J. Jeffenson
"Czarownice z Salem Falls" J. Picoult
"Kroniki lekarza sądowego" M. Sapanet
"Księga bez tytułu" Anonim

Czy któraś pozycja szczególnie Was zainteresowała?
Pozdrawiam,
Mirielka

1 komentarz:

  1. "Księga bez tytułu" dobra książka :) druga część też zresztą :D Czytałam dawno temu ale pamiętam że nie mogłam sie oderwać (jak od większości książek które czytam) . A jak lubisz fantastyke z wątkiem miłosnym to polecam "Klątwe Tygrysa" jest świetna :)

    O prosze masz komentarz od kuzyneczki :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, te dobre i te złe.
Proszę, bierz odpowiedzialność za własne słowa - chcesz obrażać - podpisz się.
Anonimowe komentarze obraźliwe, reklamowe oraz spam będą usuwane.