niedziela, 28 kwietnia 2013

A może pójdziemy do SPA?

źródło
Czym jest SPA chyba każda z nas wie, prawda? Określenie SPA pochodzi od łacińskiej sentencji Sanitas per aquam - co oznacza: zdrowie dzięki wodzie.
Ośrodki SPA oferują wiele rodzajów zabiegów, które w doskonały sposób pielęgnują ciało, powodując wrażenie całościowego odnowienia. Pobyt w takim miejscu to niezapomniane chwile, najczęściej w pięknym otoczeniu natury, gdzie każdy dzień, dzięki kilkugodzinnym masażom, kąpielom i innego rodzaju relaksującym terapiom sprawia, że przeżywa się prawdziwy rozkwit. Większość zabiegów związana jest bezpośrednio z wodą, gdyż zgodnie z filozofią SPA, to właśnie ona jest źródłem życia. Woda pozytywnie wpływa na stan naszego zdrowia, a ponadto dostarcza wiele przyjemności.
Zarówno w Polsce, jak i na świecie jest wiele luksusowych ośrodków, które oferują nam wspaniałe zabiegi, interesujące masaże i relaks.Kto nie słyszał o wspaniałym SPA dr Ireny Eris? Albo o Farmona Wellness & Spa w Krakowie?  Gdybyśmy były bogate, z chęcią spędziłybyśmy weekend np. w Spa Oasis w Couples Tower Isle czy Couples Sans Souci, St. Mary na Jamajce. Raj na ziemi. 
Ale jak w każdym sektorze, i tutaj znajdą się  dziwi i udziwnienia, które sprawiają zachwyt, przerażenie i przede wszystkim zdziwienie.
Bo która z nas ma ochotę na...

..masaż wężami?
W Izraelu znajduje się ośrodek, w którym za 70$ możemy rozkoszować się masażem wężami. 6 niejadowitych węży sunie po całym naszym, sprawiając że odprężymy się i zapomnimy o bożym świecie. Nie wiem jak wy, ale ja chyba nie potrafiłabym się odprężyć, gdyby po moim ciele pełzał przynajmniej jeden wąż, a co dopiero 6.. I jeszcze za to płacić ;)

...smakowitą kąpiel w sake?
W Japonii znajduje się rodzinny ośrodek, w którym kąpiele odbywają się m.in w zielonej herbacie, kawie, czerwonym winie czy sake. Sake uważane jest za dobre dla skóry, natomiast zielona herbata wspomaga układ odpornościowy.

...a może kąpiel w piwie?
Tuż u naszych sąsiadów możemy znaleźć SPa, w którym kąpiele odbywają się.. w piwie! Piwo oczywiście zmieszane jest z dodatkiem wody mineralnej.

..złoto na twarz

Za 250$ w Japonii możemy zaznać złotego luksusu. Dosłownie. Złoto uważane jest od najstarszych lat, za świetny "kosmetyk". Pomaga odnowić komórki, ożywić skórę oraz odwrócić szkody utleniania. Zamiast kąpieli w mleku Kleopatra powinna kąpać się w złocie!

..ptasie odchody na twarz?
Znani i bogaci czasami mnie zadziwiają. Japończycy zresztą też, bo czegóż to oni nie wymyślą? Ponoć od setek lat wykorzystują sterylizowane odchody słowika, aby uzyskać piękny wygląd skóry - złuszczają naskórek. Zabieg ten, z którego korzysta ponoć Victoria Beckham, można znaleźć w Shizuka New York Spa lub spa w Diamond Hawaii Resort & Spa w Maui. Cena zabiegu to tylko 180$

...byczą spermę na włosy?
Przestanę eksperymentować. W Londynie można znaleźć salon, w którym oferuje się leczenie włosów.. byczą spermą! Leczenie kawiorem też jest w ofercie. Ale ja podziękuję...

..masaż kaktusem!
Na samą myśl mi jakoś tak.. Masaż Hakali w Meksyku to masaż kaktusami. Używa się mieszanki miąższu jadalnego kaktusa zwanego "klująca gruszka", jego kwiatów i pulque (alkohol zrobiony z agawy, podobny do tequili). Oprócz wmasowywaniu rękoma (kombinacja tajskiego, drenażu limfatycznego, refleksologii i innych) używa sie podgrzanych, bezigłowych pędów kaktusa. Dla bardziej odważnych zostawia się na pędach małe igły, których nakłucia pomagają we wchłonięciu mieszanki przez organizm. 

I co Wy na to? Czy jakiś zabieg szczególnie Was zaintrygował/zainteresował? Chciałybyście któregoś zaznać?

1 komentarz:

  1. Chciałabym tak kiedyś pójść do SPA na cały dzień i porządnie się zrelaksować :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, te dobre i te złe.
Proszę, bierz odpowiedzialność za własne słowa - chcesz obrażać - podpisz się.
Anonimowe komentarze obraźliwe, reklamowe oraz spam będą usuwane.